KVH hranoly, BSH Hranoly, Tatransky profil

Počet zobrazení: 45

KVH hranoly, BSH Hranoly, Tatransky profil

Naša predajňa, ponúka na predaj sortiment z vlastného skladu

Sušený drevený sortiment, a všetko portrebne k dreveným stavbám:

 • Hranoly KVH
 • Hranoly BSH
 • Tatranský profil v 1.triede
 • Ukončovacie, rohové lišty profily
 • Strešné laty

Spojovací materiál:

 • skrutky, klince
 • Kotviací materiál:
 • kotviace pätky, uholníky, konzoly na trámy

Požičovňa náradia, strojov a príslušenstva:

 • požičiame pre vás od burúcieho kladiva, cez nivelačné lasery, prívesný vozík a mnoho dalšieho

Lexan na mieru:

 • predávame orginalný polykarbonat od zn LEXAN, komôrkovy-plný, vrátane príslušenstva, narezené na presnu mieru podľa potreby zákazníka

Autodoprava:

 • u nás nakupený tovar dovezieme za symbolicku cenu až ku vám, nemusíte riešiť ako prenášat dlhé hranoly, my to zabezpečíme.

 

 

KVH sú masívne smrekové konštrukčné hranoly. Vďaka technickému sušeniu dosahujú výborné konštrukčné vlastnosti a neobsahujú žiadne zdraviu škodlivé látky. Cinkovaný ozubový spoj umožňuje vyrábať KVH v štandardnej dĺžke 13 metrov a prispieva k vysokej pevnosti každého prvku.

 

Výhody BSH hranolov:

veľká nosnosť pri nízkej hmotnosti
rôznorodé konštrukcie
ponúka väčšie prierezy oproti bežne rastenému drevu a KVH
vysoko kvalitný, vzhľadovo atraktívny povrch
prírodný obnoviteľný zdroj
vysoká rozmerová stabilita , minimalizácia trhlín
vysoká stabilita v prípade požiaru, lepšia odolnosť ako oceľ
vysoká odolnosť voči agresívnym látkam a plynom

 

Štandardne dlžky KVH hranolov je 13m, a BSH hranolov je 13,5m.

Jedná sa o viacvrstvové lepené lamelové drevo neboli lepené vrstvené hranoly. Ponúkame nejkvalitnejšie suroviny zpracovanejšie technológie. Dodávame rýchlo, k dodávke máme individuálny prístup a ponúkame poradenský servis podložený dlhodobými skúsenosťami.

Výhody BSH:
Modern plne automatizovaná veľkosériová založená na technológii MS triedení lamiel zaručujeme, že dodávané BSH má kvalitu a úžitkovú hodnotu oproti BSH, ktoré je vyrábané klasickým spôsobom.
Lamela zo severského a stredoevropského smrku vyniká svetlou farbou, pôsobivým vzhľadom, rovnomernou a jemnou štruktúrou.

Použitie lepených konštrukčných hranolov:
Nosné konštrukcie s veľkými rozpätiami a zaťažením a nízkou váhou.
Stavba konštrukcií, kde je kladený dôraz na vysokú rozmerovú stabilitu.
Použitie v interiéri i exteriéri s vysokými požiadavkami na estetiku. Vďaka kombinácii prirodzeného dřevěného materiálu, že ktorý je vyrobený z hranolov a vďaka technológii, ako je hranol vyrobený, možno tento hranol použiť aj pri esteticky náročnejších realizáciách, kde by klasicky vypadajúce drevo nemuselo spĺňať estetické požiadavky.
Použitie v chemickom agresivním prostredí.
Lamelove lepené drevené hranoly sú osvedčeným stavebným materiálom určeným predovšetkým pre vysoko namáhané konštrukcie stavieb, kde je kladený nárok na vysokú pevnosť pri použití dreva.

BSH - Brettschichtholz, Leimholz, Glued laminated timber

 

 

Výhody KVH

Materiál je dodávaný a pri správnom začistení jej nie je třeba ošetřovat proti dřevokazným houbám a hmyzu. Navyše je zvýšenou počas sušení sterilizovaný od možných výrobcov biotických škůdcov,

KVH hranoly sú tvarovo stále. To znamená, že sa už nekroutí a nepraskají,

Hranoly sú tloušťkově a šířkově egalizované (majú po celej rovnakej šírke i výšku). Táto vlastnosť je dôležitá pre dokonalú rovinnosť steny drevostavby, ktorá je po opláštení veľkoplošným materiálom nikde nevyboulená,

Délka se nejčastěji uvádí 13 m kvůli přepravě, ale výrobcovia sú väčšinou schopní dodat i dĺžku prevyšujúcu 20 m alebo naopak i jednotlivú dĺžku po 1m, Hmotnosť materiálu je vďaka suchému stavu nižšia a je možné previesť väčší objem naraz. Hmotnosť dřeva v suchom a mokrom stave je dvojnásobná,

KVH hranoly sú hoblované a majú sražené hrany. Pre pohľadové použitie stačí len opatriť povrchovú úpravu voči poveternostným vplyvom v exteriéri.

Masivní konštrukčné drevo KVH

Masivní konštrukčné drevo KVH s průřezem až do max. 14/26 cm

Masivní konstrukční dřevo (KVH) sú profily z jehličnatého dreva (prevážna smrku)
pre použitie v moderných drevených stavbách.

KVH profily sú štvorstranne hoblované a majú sražené hrany. Délkovým nastavovaním jednotlivých profilov pomocou zubovitého spoja možno dosiahnuť dlhšie až 14 m. Profily sú technicky zabezpečené na vlhkosť 15 ± 3 %. Podľa účelu použitia rozlišujú dva druhy KVH profilov, ktoré sa však od seba odlišujú iba vlastnosťami povrchu:

KVH-Si pre pohľadové konštrukcie
KVH-NSi pre nepohľadové konštrukcie

Základné vlastnosti

Tvarová stálosť
Za účelom minimalizácie deformačného dreva a s ňou súvisiacich negatívnych dôsledkov v podobe sesychania a bobtnenia, bol pre KVH stanovený požiadavka na vlhkosť 15 ± 3 %. Tato hodnota je v priebehu výroby trvale kontrolovaná. Pri uvedenej vlhkosti je drevo prirodzene chránené proti napadnutiu drevokaznými škôdkami.

Variabilná dĺžka
Použitím zubovitého spoja je možné vyrábať profily až do max. dĺžka 14 m. Délkovým nastavovaním jednotlivých profilov pritom nie sú negatívne ovplyvnené mechanickou vlnou dreva. Kvalita vyhotovenia a pevnostné vlastnosti zubovitých spojov sú tvrde sledované pri výrobě. Požiadavky na prevedenie a kontrolu zubovitých spojov sú uvedené v ČSN EN 385: 2002.

Používaná lepidla
Lepení zubovitých spojov sa vykonáva polyuretánovými lepidly bez použitia rozpúšťadiel. Podle klimatických podmínek v místě použití konstrukce a při výrobě se rozlišují lepidla typu I a II. Požiadavky na použitie lepidel pre lepenie zubovitých spojov sú uvedené v ČSN EN 301: 2007.

Možnosti použitia
Masivní konštrukčné drevo KVH sa najčastejšie využíva pre nosné konštrukcie drevostavieb a strešných konštrukcií. Výhodou možno KVH profily použiť pre realizáciu kríkov pohľadových z interiéru. Masivní konštrukčné drevo KVH sa používa pre nosné konštrukcie rodinných domov. V súčanosti sa najčastejšie používa na stavbu pergol a záhradných prístreškov

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie